CTDRQ127F-221M
Mfr. Part #
CTDRQ127F-221M
Description
220UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Details Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 886 µH Inductance – Connected in Series 220 µH Inductance – Connected in Parallel 343mOhm Max DC Resistance (DCR) – Parallel 1.29 A Nonstandard, 4 Lead
Inductance – Connected In Parallel
220 µH
Inductance – Connected In Series
886 µH
Tolerance
±20%
Current Rating – Parallel
1.29 A
Current Rating – Series
645 mA
Current Saturation – Parallel
2.43 A
Current Saturation – Series
1.22 A
DC Resistance (DCR) – Parallel
343mOhm Max
DC Resistance (DCR) – Series
1.38Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.492″ L x 0.492″ W (12.50mm x 12.50mm)
Height
0.315″ (8.00mm)