CTDRQ127F-2R2N
Mfr. Part #
CTDRQ127F-2R2N
Description
2.2UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Details Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 8.108 µH Inductance – Connected in Series 2.2 µH Inductance – Connected in Parallel 9.2mOhm Max DC Resistance (DCR) – Parallel 12.5 A Nonstandard, 4 Lead
Inductance – Connected In Parallel
2.2 µH
Inductance – Connected In Series
8.108 µH
Tolerance
±30%
Current Rating – Parallel
12.5 A
Current Rating – Series
6.23 A
Current Saturation – Parallel
25.5 A
Current Saturation – Series
12.7 A
DC Resistance (DCR) – Parallel
9.2mOhm Max
DC Resistance (DCR) – Series
33.8mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.492″ L x 0.492″ W (12.50mm x 12.50mm)
Height
0.315″ (8.00mm)