CTDRQ127F-3R3N
Mfr. Part #
CTDRQ127F-3R3N
Description
3.3UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Details Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 11.32 µH Inductance – Connected in Series 3.3 µH Inductance – Connected in Parallel 11mOhm Max DC Resistance (DCR) – Parallel 10.4 A Nonstandard, 4 Lead
Inductance – Connected In Parallel
3.3 µH
Inductance – Connected In Series
11.32 µH
Tolerance
±30%
Current Rating – Parallel
10.4 A
Current Rating – Series
5.23 A
Current Saturation – Parallel
21.5 A
Current Saturation – Series
10.8 A
DC Resistance (DCR) – Parallel
11mOhm Max
DC Resistance (DCR) – Series
40mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.492″ L x 0.492″ W (12.50mm x 12.50mm)
Height
0.315″ (8.00mm)