TBDR-12-25-BK
Mfr. Part #
TBDR-12-25-BK
Description
2.5 MM WIRE SIZE, UL94 V-0, BLAC
Details Description
Terminal Block Connector 4 Position Feed Through Black 12-26 AWG
Type
Feed Through
Terminal – Width
5.2mm
Termination Style
Push In, Spring
Current – IEC
22 A
Voltage – IEC
500V
Current – UL
20 A
Voltage – UL
300V
Wire Gauge or Range – AWG
12-26 AWG
Wire Gauge or Range – mm²
0.2-2.5mm²
Stripping Length
10mm ~ 12mm