TBDR-13-15-BK
Mfr. Part #
TBDR-13-15-BK
Description
1.5 MM WIRE SIZE, UL94 V-0, BLAC
Details Description
Terminal Block Connector 4 Position Ground, Earth Black 14-26 AWG
Type
Ground, Earth
Terminal – Width
3.5mm
Wire Gauge or Range – AWG
14-26 AWG
Wire Gauge or Range – mm²
0.2-1.5mm²
Stripping Length
8mm ~ 10mm